سفید آب در زمان های قدیم بین مردم برای استحمام مورد استفاده قرار میگرفته است. خاصیت سفید آب برای پوست باعث از بین بردن لایه های چربی از روی پوست صورت و جلوگیری از جوش زدن و همچنین باعث روشن شدن پوست صورت و بدن می شود و سلول های مرده پوست را به عنوان یک لایه بردار از بین می برد. در این مطلب با خاصیت های بیشتر سفید آب آشنا خواهید شد.

آشنایی با خواص سفیدآب

سفیدآب، رمز تجارت یک ایرانی در آمریکا “معصومه ویک”، بانوی ایرانی ۴۵ ساله ای است که ۲۷ سال پیش از ایران به بریتانیا و سپس به آمریکا مهاجرت کرد. او بخوبی به یاد می آورد هنگامی که هشت سال داشت با مادرش به حمام عمومی می رفت و مادرش روی بدن او سفیدآب می مالید.

خواص سفیدآب بر پوست

او می گوید هنوز احساس نرمی و طراوت پوستش را پس از مصرف سفیدآب به خاطر دارد. او با استفاده از همین خاصیت سفیدآب، تولید مواد آرایشی و بهداشتی را در آمریکا آغاز کرده است. چرا به فکر تأسیس شرکت مواد آرایش و زیبایی افتادید؟ برای من همه چیز با کشف سفیدآب شروع شد، یا به عبارت دیگر زندگی حرفه ای من با کشف سفیدآب به مسیر تازه ای افتاد.

از سالها پیش در بخش بازاریابی یک شرکت شناخته شده تولید مواد آرایش و زیبایی کار می کردم و طبعا با محصولات آرایشی بیشماری سروکار داشتم. در کارهای حرفه ای و تجربی با دهها و صدها مواد آشنا شدم، اما هیچ چیز را بهتر و مؤثرتر از سفیدآب ندیدم، که طبعا از دوران کودکی در ایران آن را شناختم. تصمیم گرفتم این ماده معجزه آسا را وارد بازار کنم.

وارد کردن سفیدآب به شرکتی که در آن کار می کردم، عملی نبود، بنابرین تصمیم گرفتم شرکتی تأسیس کنم که محور کار آن، تولید سفیدآب به شیوه ای علمی و مدرن باشد. نگران نبودید که شرکت تازه کار شما در برابر رقیبان قدرتمند توان ایستادگی نداشته باشد؟ ورود به بازار با یک محصول تازه همیشه با نگرانی همراه است، اما اگر کار شما با صداقت و پشتکار توأم باشد، راه خود را باز خواهید کرد.

در تست هایی که قبل از تولید انبوه انجام دادیم، متوجه شدم اگر فرآورده ای ساده و خوب به بازار معرفی کنیم، مردم حاضرند به ما اعتماد کنند.

خواص سفیدآب در مواد آرایشی

مگر در سفیدآب چه خواصی هست که به عنوان ماده آرایشی نظر شما را جلب کرد؟ مردم سراسر جهان و حتی ایرانیانی که در داخل و خارج از کشور زندگی می کنند، پولهای هنگفتی برای مواد آرایشی شناخته شده خرج می کنند. همه می دانند که بیشتر این محصولات مواد شیمیایی هستند که نه تنها برای بدن مفید نیستند، بلکه برخی از آنها به پوست آسیب می رسانند. یکی از روندهای مهم برای حفظ زیبایی و طراوت پوست، دور ریختن سلولهای مرده پوست است، به عبارت دیگر پوست انداختن یا همان چیزی که در حمام ایرانی به آن می گویند فتیله شدن و ریختن چرک. این فعالیت به پوست طراوت و نشاط می دهد و رنگ آن را صاف و روشن می کند. سفیدآب این عمل را به بهترین وجه انجام می دهد.

می دانید که سفیدآب به شکل قرص هایی است که معمولا خانمها یک بار مصرف می کنند و باقی آن روی تاقچه حمام می ماند و هدر می رود. ما برای ورود به بازار آمریکا و اروپا باید محصول خودمان را در قالب استانداردهای جهانی عرضه می کردیم. محصولات ما عمدتا به شکل قوطی های خوش فرمی عرضه شده است که مصرف کننده می تواند با فشار از پایین به اندازه ای که لازم دارد از مواد بردارد و به پوست خود بمالد.

 

ورود سفیدآب به بازار آمریکا چه مشکلاتی داشت؟

خیلی خیلی سخت بود و به سختی عملی شد. همانطور که می دانید بازار غرب در دست محصولات بیشمار شرکتهای بزرگ و شناخته شده است. من می دانستم که این محصول وقتی موفق خواهد بود که با آموزش همراه باشد، یعنی خواص آن را به مصرف کننده معرفی کنیم.

به آنها بگوییم که سفیدآب ماده باارزشی است که ایرانیان از صدها و شاید هم هزاران سال پیش از آن استفاده کرده اند، چرا ملت های دیگر از این تجربه ثمربخش استفاده نکنند؟

 چطوری با سفیداب صورتمان را لایه برداری کنیم؟

سفیداب بهترین لایه‌بردار طبیعی است که می‌تواند جایگزین خوبی برای انواع ماسک‌های لایه‌بردار باشد . سفیداب با پاک کردن سلول‌های مرده باعث می‌شود تا به قول معروف پوست‌مان نفس راحت بکشد. در طول روز میلیون‌ها سلول بر اثر فعالیت می‌میرند و باید از روی پوست بدن پاک شوند. بهترین راه این است که هنگام استحمام مقداری سفیداب بر روی پوست‌مان بمالیم تا سلول‌های جدید بتوانند رشد کنند و باعث زیبایی پوست شوند.

طرز تهیه‌ی ماسک سفیداب

۱- ابتدا بایستی یک عدد سفیداب یا روشور را در مقداری گلاب بیاندازید و و اجازه دهید که از شب تا صبح بماند (به عبارت دیگر یک سفیداب را با گلاب بخیسانید)

۲- بعد از انجام مرحله‌ی اول باید سفیدابی که از شب گذشته در گلاب خیسانده شده است را له کنید و با گلاب مخلوط کنید.

۳- محلول ایجاد شده را در حمام و بعد از استحمام کامل، به صورت بزنید.

با انجام همین ۳ مرحله‌ی بسیار ساده، شما موفق به تهیه‌ی ماسک سفیداب و استفاده‌ی صحیح از آن شده اید و همانطور که در بالا هم گفته شد، ماسک سفیداب می‌تواند اثرات بسیار خوبی را روی پوست صورت افراد داشته باشد، پس توصیه می‌کنیم حتی الامکان اگر چنانچه دارای حساسیت پوستی و یا مشکل خاصی در پوست خود نیستید، برای یکبار هم که شده از ماسک سفیداب به عنوان نوعی ماسک زیبایی بهره ببرید.